واحد تهران شمال

دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال . این دانشگاه در میان پنج واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی بوده و دارای ۹ دانشکدهٔ الهیات و معارف اسلامی، زبان‌های خارجی، شیمی، علوم انسانی، علوم پایه، علوم زیستی، علوم و فنون دریایی، فنی و مهندسی و مدیریت و علوم اجتماعی می‌باشد که ساختمان اصلی آن در محلهٔ حکیمیه تهران قرار گرفته‌است.این واحد دانشگاهی نشریه‌ای با نام سیمای دانشگاه را به صورت ماهانه منتشر می‌کند. این نشریه پنجمین سال انتشار خود را می‌گذراند. در این نشریه به اخبار و رویدادهای دانشگاهی پرداخته می‌شود

واحد تهران غرب

این دانشگاه در سال ۱۳۷۳ به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به افزایش تمایل به فراگیری تحصیلات عالی در ایران تأسیس شد این واحد دارای 5 دانشکده میباشد : 1 – فنی و مهندسی 2 – مدیریت 3 – علوم انسانی 4 – هنر و معماری 5 – علوم پایه و عمومی ( صدرا )

واحد تهران شرق

ین واحد دانشگاهی هم اکنون با درجه بسیار بزرگ و در منطقه شرق تهران در سایتی به مساحت ۵۴ هکتار، ۱۹۸ نفر عضو هیئت علمی، ۵۰۰ نفر استاد مدعو، دارای ۱۰۳ رشته مصوب فعال تا مقطع دکتری تخصصی، کتابخانه مرکزی مجهز، مرکز سلامت و مشاوره، مرکز رشد نانو و انرژی های نو، دارای ۴ واحد فناور و انجمن‌های فعال دانشجویی از جمله انجمن رباتیک با چندین ثبت اختراع فعالیت می‌کند.

دانشکده فنی و مهندسیدانشکده علوم پایهدانشکده هنر و معماریدانشکده علوم انسانی

واحد تهران مرکزی

این دانشگاه اولین واحدی است که در دانشگاه آزاد تأسیس شده و از این رو قدیمی‌ترین واحد این دانشگاه می‌باشد. واحد تهران مرکزی از ابتدای تأسیس ۱۷ بار به عنوان برترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شده‌است. این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کل کشور رتبه دهم را آورده و بالاتر از دانشگاه‌های معروفی همچون: فردوسی مشهد – تبریز- یزد – سمنان و … قرار گرفت. این دانشگاه از نظر تعداد تعداد مقالات ISI در بین کل دانشگاه‌های ایران رتبه هفتم را داراست؛ و از نظر شرکت در سمینارهای بین الملی از جمله IEEE (انجمن مهندسین برق و الکترونیک) آمریکا. کانادا. ایتالیا. مالزی. فرانسه رتبه هفتمرا در بین دانشگاه‌های کل کشور دارد. دانشکده فنی و مهندسی دانشکده علوم پایه دانشکده حقوق دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشکده اقتصاد و حسابداری دانشکده روانشناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشکده علوم سیاسی دانشکده مدیریت دانشکده زبان‌های خارجی دانشکده هنر دانشکده معماری و شهرسازیدانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه

واحد تهران جنوب

این واحد دانشگاهی از لحاظ تعداد دانشجو در حال حاضر با بیش از ۴۰ هزار نفر دانشجو دومین دانشگاه بزرگ کشور و از نظر رشته‌های فنی و مهندسی با حدود ۲۰ هزار نفر دانشجو در دانشکده‌های فنی و مهندسی و صنایع بزرگترین دانشگاه کشور و خاورمیانه به‌شمار می‌رود. این دانشگاه در زمره پنج دانشگاه برتر واحدهای آزاد می‌باشد و قدمتی ۳۲ ساله دارد. بر اساسنظام رتبه‌بندی سیماگو در سال ۲۰۱۴ که بر اساس اطلاعات علمی پایگاه اسکوپوس (متعلق به ساینس دایرکت) انجام می‌شود، واحد تهران جنوب از لحاظ رتبه‌بندی در رتبه دوم واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی پس از واحد علوم و تحقیقات قرار دارد.

واحد علوم و تحقیقات تهران

این دانشگاه در جوار ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته‌است. این واحد دارای ۲۰ دانشکده  و ۴ مرکز تحقیقاتی است که ۳۴۴ رشتهٔ آموزشی را در سطوح تحصیلات تکمیلی و دکترا با بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو ارائه می‌دهد. کارکنان آکادمیک شامل ۸۵۰ عضو تمام و پاره وقت و همچنین استادان مدعو می‌باشند.

واحد علوم پزشکی تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران در 27 خرداد ماه 1364 تاسیس گردید . دانشگاه فعالیت خود را با  راه اندازی چهار رشته تحصیلی ٬ پزشکی در مقطع دکترای حرفه ای ٬ پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی با جذب 376 دانشجو آغاز کرد و در حال حاضر با بیش از 6000 دانشجو دارای 3 دانشکده مصوب ٬ 17 رشته در مقاطع تحصیلی دکترای حرفه ای ٬ کارشناسی ارشد ٬ کارشناسی پیوسته ٬ کارشناسی نا پیوسته و کاردانی میباشد .

واحد علوم دارویی تهران

احد علوم دارويي دانشگاه آزاد اسلامي در حال حاضر تنها واحد دانشگاهي استان تهران  است كه در عرصه علوم و فناوري دارويي در حوزه هاي آموزشي، پژوهشي و فناوري در سطح دانشگاه آزاد فعال مي باشد. اين واحد عمدتا در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي هدف گذاري آموزشي و پژوهشي خود را قرار داده است تا بتواند در نهايت نقش شايسته و بايسته را در سطح ملي و منطقه اي در علوم دارويي ايفا نمايد هم اكنون اين واحد دانشگاهي با فعاليت در زمينه هاي داروسازي، شيمي دارويي، بيوتكنولوژي، نانو فناوري، ميكروبيولوژي، فيتوشيمي و شيمي اسانس و همچنين در موضوع مديريت و اقتصاد دارو فعال مي باشد. با داشتن بيش از 3400 فارغ التحصيل در حال حاضر اين واحد داراي 7000 دانشجو در 33 رشته تحصيلي مي باشد. از ويژگيهاي علمي و پژوهشي اين واحد مي توان به اين نكته اشاره كرد كه فارغ التحصيلان آن در صحنه و عملكرد حرفه اي خود در سطح كشور بسيار خوش درخشيدند

© کپی رایت (1397-1399) - Study In Tehran
X