بوستان هنرمندان

مکان : خیابان ایرانشهر ، نبش خیابان برفروشان

باغ هنر ، باغ هنرمندان نام های دیگر این بوستان می باشند ، این بوستان در دوره ی قاجار و پادشاهی ناصری بوده و حدود 6000 هکتار مساحت دارد . این پارک شامل خانه هنرمندان و تماشاخانه ایرانشهر می باشد. ساختمان خانه هنرمندان یکی از معدود بناهای باقی مانده ی جنگ جهانی دوم می باشد که در ابتدا برای مصارف نظامی بوده است ولی بعدها به نگارخانه و  فضای هنری تبدیل شده است. دیگر امکانات این مجموعه رستوران غذاهای گیاهی ، کتاب فروشی و مجسمه های گوناگون می باشد.

بوستان ساعی

مکان : خیابان ولی عصر شمالی

این بوستان توسط مهندس ساعی در دهه 20 شمسی درختکاری شد و سپس توسط حسین محبوبی در دهه 40 میلادی طراحی شد ، امکانات این بوستان باغ وحش ، شهربازی کودکان ، آلاچیق و زمین اسکیت می باشد.

بوستان شهر

مکان : خیابان وحدت اسلامی ، خیابان بهشت

پارک شهر یکی از قدیمترین مناطق طبیعی شهر تهران می باشد ، که در مرکز شهر تهران محله حسن آباد واقع شده است . این پارک دارای موزه صلح استخر ، ورزشگاه ، کتابخانه می باشد . طراحی این پارک در دهه 30 شمسی بوده است .

بوستان ملت

مکان : خیابان ولی عصر شمالی

بوستان ملت یکی از معروف ترین بوستان های شهر تهران می باشد . این بوستان در نیمه ی دهه 40 شمسی ساخته شده است که مجسمه های مشاهیر ایران در آن قرار داده شده است.امکانات این بوستان سینما ، کافی شاپ ، محل بازی کودکان می باشد . همچنین نخستین قطار تهران که توسط ناصرالدین شاه قاجار در حدفاصل تهران تا حرم شاه العبدل عظیم بوده است نیز در ضلع غربی بر روی ریل به صورت نمادین قرار داده شده است

© کپی رایت (1397-1399) - Study In Tehran
X