باغ فردوس

یکی از بناهای قدیمی تهران مجموعه باغ فردوس می باشد ، ساخت این مجموعه به دهه 10 شمسی در هنگام سلسله قاجار بوده است . در سال 1381 این بنا به موزه سینما تبدیل شد و علاقه مندان می توانند با تهیه بلیط از آن دیدن کنند . مساحت کلی این باغ 20 هزارمتر مربع است و امکانات آن به وجود کافی شاپ ، سینما ، فروشگاه های صنایع دستی و… اشاره کرد.

مکان : خیابان ولی عصر ، قبل از میدان تجریش ، خیابان بخشایش

بازار بزرگ

شاهراه اقتصاد کشور را می توان بازار بزرگ تهران دانست ، صدها انبار ، مغازه و کارگاه در این مکان قرار دارند . بازار قسمت های مخصوص به صنف های خاصی را دارند مانند بازار کفش و چرم و یا بازار طلا و جواهر . اگر به تهران برای اولین باز سفر می کنید حتما از بازار بزرگ دیدن کنید . یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بازار رستوران هایی هستند که اغلب قدمت 100 ساله دارند و همچنان درحال فعالیت هستند . مساحت بازار 10 کیلومتر می باشد.

مکان : خیابان‌های مولوی در جنوب، مصطفی خمینی (سیروس سابق) در شرق، پانزده خرداد  در شمال و خیام در غرب قرار گرفته‌است. در تقاطع این خیابان‌ها میدان محمدیه، چهارراه مولوی و چهارراه سیروس

برج میلاد

این برج بلندترین ساختمان تهران می باشد ، از این برج به صورت چندمنظوره استفاده می شود ولی در صورت کلی به عنوان برج مخابراتی استفاده می شود . این برج ششمین برج مخابراتی دنیا و رتبه 19 بلندترین سازه ی جهان می باشد . از مشهورترین بخش آن سالن همایش های میلاد است که کنسرت ها و همایش های تهران در آن اجرا می شوند .

آدرس ۱:  بزرگراه شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنار گذر اختصاصی برج میلاد

آدرس ۲:  بزرگراه شهید حکیم غرب، بعد از بزرگراه چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد تهران

آدرس ۳:  بزرگراه شهید همت شرق، خروجی شیخ فضل اله جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد تهران

محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران

تمامی نمایشگاه های مهم تهران از کتاب تا کامپیوتر در این مکان برگزار می شوند . شرکت نمایشگاه های دایمی تهران در سال 1338 تاسیس شد و سپس در سال 1342 به طور کامل این مجموعه تاسیس شد . شاید مهمترین بخش آن سالن میلاد نمایشگاه است که کنسرت های شهر تهران در آن اجرا می شوند

© کپی رایت (1397-1399) - Study In Tehran
X