انقلاب، بهشت کتاب فروشی های ایران

یکی از بزرگترین دغدغه های هر دانشجو تهیه منابع درسی خود است، با توجه به اینکه در اکثر شهر های کشور، مراکز متمرکزی وجود نداشته در اغلب موارد دانشجویان با مشکلات وسیعی روبرو هستند. اما در تهران این مشکل دیده نشده و براحتی می توانید به کتاب و یا منبع درسی خود دسترسی پیدا کنید.

ایران، تهران، میدان انقلاب

وقتی نام میدان و یا خیابان انقلاب به گوش می رسد مارا به یاد مهم ترین دانشگاه ایران یعنی دانشگاه تهران می اندازد. به همین سبب است که این منطقه به قطب کتاب ایران تبدیل شده است. تقریبا هر نوع کتابی را که بخواهید از رمان تا کتاب های درسی در اینجا وجود دارد،  بورس کتاب و نوشت افزار تهران تقریبا از خیابان وصال شروع شده و تا خود میدان انقلاب ادامه میابد.

دسترسی به میدان انقلاب

خوشبختانه بدلیل واقع شدن انقلاب در مرکز شهر از هر نقطه که خواستید می توانید به آنجا مراجعه کنید. ساده ترین راه استفاده از مترو و اتوبوس های BRT است. ایستگاه مترو میدان انقلاب در خط 4 (کلاهدوز – ارم سبز)  و خط BRT چهارراه تهرانپارس – آزادی از مهم ترین وسایل حمل و نقل عمومی اند. همچنین شما به راحتی می توانید از شرق یا غرب شهر با استفاده از سیستم تاکسیرانی خود را به میدان انقلاب برسانید.

بخش منتخب - حمل و نقل عمومی شهر تهران 

البته باید این نکته را نیز اضافه کرد که از طریق خطوط فرعی اتوبوسرانی تهران نیز می توانید به میدان انقلاب بروید پس خط خود را انتخاب و در سریع ترین زمان به سمت مقصد خود عزیمت کنید.

ساعات کاری کتاب فروشی ها

اگر بخواهیم بطور دقیق بازه زمانی ای را مشخص کنیم به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود زیرا هر مغازه و یا مرکز خرید ساعات فعالیت مربوط به خود را دارد. اما بطور تخمینی می توان گفت که تمامی مغازه ها حدودا از 9 صبح الی 21 شب مشغول به فروش کتاب های خود هستند. ولی با توجه به همه گیری کرونا و دستورات بهداشتی در جهت پیشگری، بازه اعلام شده می تواند کاهش یابد و یا حتی اصلا شاهد بازگشایی نباشیم. پس حتما قبل از حرکت اخبار را دنبال کنید.

فراموش نکنید که در حین تدوین این مقاله آموزشی ویروس کرونا بطور خطرناک پخش شده و جان همگی ما را تهدید می کند پس با استفاده از ماسک و وسائل ضد عفونی کننده مانند الکل 70 درصد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی خصوصا در مکان های عمومی از گسترش این ویروس جلوگیری کرده و در امان بمانید.

منبع: Study In Tehran